Nástěnky ÁMOS vision radí a pomáhají ve školách

thumbnail
Publikováno

Digitální nástěnky ÁMOS vision dobývají české školy. Kromě poskytování užitečných informací se na školních obrazovkách díky vylepšení systému nově objevuje také Poradna pro děti v obtížných životních situacích a Mapa krizové pomoci. Tyto novinky vznikly ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) a jejím programem Včasná pomoc dětem a také s Asociací poskytovatelů krizové pomoci (APKP).

Vyjma informací, které se standardně vyskytují na školních nástěnkách, jako je rozvrh hodin, suplování, jídelníček nebo třeba fotografie ze školních akcí, nově ÁMOS vision rozšiřuje svoje pole působnosti o virtuální pomocnou ruku. „Mapu krizové pomoci jsme vytvořili tak, aby si děti a mladí lidé mohli sami najít nejbližší organizaci, která by jim pomohla řešit obtížné situace, ve kterých se ocitají a nevědí si s nimi rady. Jsme rádi, že díky interaktivním obrazovkám ÁMOS vision je mapa dostupná v mnoha školách po celé republice. Potřebná pomoc je pro děti a studenty zase dostupnější,“ říká Alena Šváchová, manažerka programu Včasná pomoc dětem.

Multimediální nástěnky se v současné době vyskytují na bezmála stovce českých škol a získávají si čím dál větší popularitu díky své komplexnosti, rychlosti a dostupnosti informací na pár doteků. „Digitální nástěnku ÁMOS jsme u nás ve škole nainstalovali během těchto letních prázdnin, od 1. září je tedy v plném provozu. Máme zatím jenom samé pozitivní odezvy – od studentů i učitelů. Zařízení umožňuje rychlý přenos aktuálních informací a změn, kterých je ve škole každý den řada. Bonusem jsou důležité zprávy z oblasti prevence a osvěty. Oceňujeme především fakt, že jsou tyto informace garantovány odborníky z jednotlivých oblastí,” pochvaluje si nového pomocníka Pavel Toman, ředitel SŠ stavební v Jihlavě.

Zdroj: inpublic group