Všechny články

Vážení čtenáři,

Česká republika se řadí mezi středně velké ekonomiky, ale troufám si tvrdit, že co se týká inovací a rychlých řešení ve složitých dobách, vyniká. Nezdolné odhodlání a naše přirozené kutilské vlohy se osvědčily právě v nelehkých uplynulých měsících. Tvořivost jednotlivců, komunit…

thumbnail TECH EDU 2 / 2020

Mladí vědci podnikateli

Letos na jaře vpadli do veřejného prostoru s unikátní termokamerou Medicas jako blesk z čistého nebe. Ale výrobky z oblasti strojového vidění a bezdotykového měření teploty technologické společnosti Workswell, kterou před deseti lety založili Jan Sova a Jan Kovář, dva kamarádi ze studií na Fakultě elektrotechnické ČVUT Praha, pokrývají daleko širší spektrum oborů. Povídáme si s Janem Sovou.

thumbnail TECH EDU 2 / 2020

Výuka v kamionu? Ano! A každý den jinde

Už v roce 2015 přišel Karel Mareček s projektem Virtuální škola a zahájil spolupráci se středními a základními školami ve zlínském regionu. Jeho cílem bylo vodit žáky na nejrůznější místa a ukazovat jim, jak věci ve firmách fungují. Začal také organizovat technické kroužky na základních školách. Dnes tyto aktivity probíhají v rozvinuté podobě ve spolupráci s dalšími firmami pod hlavičkou projektu VISC.

thumbnail TECH EDU 2 / 2020

Koronavirus prověřil odolnost firem

Poslední měsíce v nouzovém stavu spojeném s nejrůznějšími omezeními, která pandemii provázela, potvrdily tři sta let staré heslo slavného ruského vojevůdce Suvorova, že „těžko na cvičišti – lehko na bojišti“. Nejen o důkladné přípravě, ale i o trendu home office a digitalizace hovoříme s Davidem Feistem, vedoucím oddělení IT mezinárodně úspěšné farmaceutické společnosti Cayman Pharma.